Strona istnieje od: 2001:09:01
Stronę odwiedziło:1212443 gości.
Dzisiaj stronę odwiedziło 12 gości
Wczoraj stronę odwiedziło 135 gości

Witamy!

Nasza szkoła znajduje się w województwie dolnośląskim, na skraju Borów Dolnośląskich - jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce. Nasz powiat - Bolesławiec - znany jest w całej Europie z ceramiki (Ceramika Bolesławiecka - Bunzlauer Keramik). Tutaj także zmarł - w pogoni za Napoleonem - feldmarszałek Michaił Kutuzow. Cesarz Fryderyk postawił mu do dziś stojący obelisk.

Uczą się u nas uczniowie z kilku wiosek gminy Nowogrodziec: Zebrzydowej, Nowej Wsi, Kierżna, Parzyc i Bieńca.


ZASTĘPSTWA

Co nowego w szkole?

Dowódca 23 Pułku Artylerii z Bolesławca w naszej szkole
Od wielu lat uroczystości z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole uświetnia salwa honorowa kompanii 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca. Dnia 4 lutego mieliśmy okazję gościć dowódcę bolesławieckiej jednostki wojskowej – pułkownika Grzegorza Potrzuskiego. Na spotkaniu z klasami VII i VIII nasz gość przedstawił specyfikę działalności pułku artylerii w Bolesławcu.
  


Wśród naszych najstarszych uczniów znalazło się kilku szczególnie zainteresowanych tematem, gdyż planują są przyszłość związać ze służbą w wojsku. Już wiedzą, że praca w wojsku to nie tylko udział w uroczystościach, pełnienie asysty honorowej, ale przede wszystkim ćwiczenia, treningi, szkolenia poligonowe i współpraca z wojskami innych państw. Bolesławieccy żołnierze biorą udział także w szkoleniu uczniów certyfikowanych klas mundurowych (takowe klasy są w ofercie szkół ponadpodstawowych naszego powiatu). Już wiemy na czym polegają misje na terytorium innych państw oraz, że w bolesławieckiej jednostce działa również Patrol Saperski, który rozprawia się z powojennymi niewybuchami. Czy praca żołnierza sprzyja życiu rodzinnemu? Momentami spotkanie miało charakter doradztwa zawodowego i z pewnością wywoła refleksję nad pracą w służbach mundurowych.
Dowódca zaprosił uczniów naszej szkoły na „Dzień otwartych koszar”, który będzie miał miejsce w dniu święta pułku - 3 kwietnia. Z pewnością z zaproszenia skorzystamy.

Więcej zdjęć w galerii

Anna Wodas 2020-02-05
DZIEŃ PIŻAMY


Anna Wodas 2020-02-05
Czekoladowa logopedia
Przedszkolaki uczestniczyły w grupowych zajęciach logopedycznych. Dzieci wraz z Panią Anią i Ulą ćwiczyły prawidłowy tor oddechowy, a z pomocą czekolady gimnastykowały buzię i język.
  


Wszystkie zabawy podobały się klasie, tym bardziej, że część maluchów zna już je z cotygodniowych spotkań. Na zakończenie zajęć klasa ćwiczyła i stabilizowała głoskę "sz".
To była bardzo wesoła i kreatywna lekcja.

Więcej zdjęć w galerii

Anna Wodas 2020-02-05
więcej ogłoszeń znajduje się tutaj