Strona istnieje od: 2001:09:01
Stronę odwiedziło:1010724 gości.
Dzisiaj stronę odwiedziło 601 gości
Wczoraj stronę odwiedziło 391 gości

Witamy!

Nasza szkoła znajduje się w województwie dolnośląskim, na skraju Borów Dolnośląskich - jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce. Nasz powiat - Bolesławiec - znany jest w całej Europie z ceramiki (Ceramika Bolesławiecka - Bunzlauer Keramik). Tutaj także zmarł - w pogoni za Napoleonem - feldmarszałek Michaił Kutuzow. Cesarz Fryderyk postawił mu do dziś stojący obelisk.

W Nowej Wsi w jednym obiekcie znajduje się szkoła podstawowa i gimnazjum. Uczą się u nas uczniowie z kilku wiosek gminy Nowogrodziec: Zebrzydowej, Nowej Wsi, Kierżna, Parzyc, Czernej i Bieńca.


ZASTĘPSTWA

Co nowego w szkole?

Piknik Służymy Niepodległej
Około godziny 14.00 występ naszych uczennic. Zapraszamy!


Anna Wodas 2019-11-08
Lekki tornister
Już po raz kolejny 30 października w naszej szkole społeczność uczniowska miała okazję przekonać się ile ważą ich plecaki. Na 3 i 5 godzinie lekcyjnej uczniowie klasy VIII SP uświadomili swoim młodszym kolegom jak ważna jest dbałość o własną postawę ciała. Uczniowie dzięki krótkiemu przemówieniu kolegów dowiedzieli się jakie są konsekwencje noszenia zbyt ciężkiego plecaka do szkoły.

   


Starsi uczniowie zaprezentowali również w jaki sposób plecak powinien być noszony i na co zwracać uwagę kiedy pakujemy tornister do szkoły. Ochotnicy mieli okazję sprawdzić ile ważą ich plecaki.
Najcięższy, należący do ucznia klasy VII osiągnął 7,6 kg. Najlżejszy plecak ważył 1,2 kg (klasa I A).
Akcja została zorganizowana przez uczniów klasy VIII SP pod opieką pani Sylwii Puzio.
Anna Wodas 2019-11-05
"Czytanie na dywanie"
Akcja pt. "Czytanie na dywanie", czyli cykl spotkań, w ramach których uczennice i uczniowie z klas starszych czytają bajki i opowiadania młodszym koleżankom i kolegom z oddziałów I - III.
Głównym celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów oraz udoskonalanie umiejętności płynnego czytania wśród starszych. Akcja ma oczywiście także walory integracyjne.
Spotkania mają również na celu wprowadzenie dzieci w świat literatury, kształtowania nawyku słuchania, eliminowanie negatywnych emocji, agresji, wyciszanie dzieci.
Akcja rozpoczyna się 6 listopada i potrwa do końca stycznia 2020 r.
Spotkania odbywać się będą w każdą środę na długiej przerwie w sali nr 9 – kl.III.
Anna Wodas 2019-11-05
więcej ogłoszeń znajduje się tutaj