Strona istnieje od: 2001:09:01
Stronę odwiedziło:1010724 gości.
Dzisiaj stronę odwiedziło 601 gości
Wczoraj stronę odwiedziło 391 gości

Witamy!

Nasza szkoła znajduje się w województwie dolnośląskim, na skraju Borów Dolnośląskich - jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce. Nasz powiat - Bolesławiec - znany jest w całej Europie z ceramiki (Ceramika Bolesławiecka - Bunzlauer Keramik). Tutaj także zmarł - w pogoni za Napoleonem - feldmarszałek Michaił Kutuzow. Cesarz Fryderyk postawił mu do dziś stojący obelisk.

W Nowej Wsi w jednym obiekcie znajduje się szkoła podstawowa i gimnazjum. Uczą się u nas uczniowie z kilku wiosek gminy Nowogrodziec: Zebrzydowej, Nowej Wsi, Kierżna, Parzyc, Czernej i Bieńca.


ZASTĘPSTWA

Co nowego w szkole?

Wystawa zwierzątek z darów jesieni w kl. I a
W dniu 23.10.2019 r. Uczniowie klas 0 – I byli na teatrzku "Przygody Kota Filemona" w Bolesławcu.
Na podstawie przeżytych wrażeń uczniowie kl. Ia wykonali zwierzęta z żołędzi i kasztanów.
  

  

Wystawę można oglądać w sali nr 7, kl. Ia
Anna Wodas 2019-11-03
"Życie i działalność św. Jadwigi Śląskiej"
Dnia 24.10.2019 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu - Bibliotece Miejskiej w Nowogrodźcu odbył się Gminny Konkurs Wiedzy pod hasłem "Życie i działalność św. Jadwigi Śląskiej" . Naszą szkołę reprezentowały Oliwia Dul i Zuzanna Młot. Obu uczennicom dziękujemy za wkład w przygotowanie się do konkursu, jednocześnie informując, że Oliwia Dul zajęła I miejsce.
  

Gratulujemy!
Anna Wodas 2019-10-27
Jesienna wystawa u przedszkolaków
Kolorowa jesień obdarowuje nas różnymi darami i paletą wspaniałych barw. Jesienne dary dają nam wiele zachęty do zabawy i możliwości tworzenia prac plastycznych. Przedszkolaki także dostrzegły kolory jesieni, a ich piękne prace można oglądać w naszej szkole.

 

Celem wystawy było budzenie inwencji twórczej w dziedzinie plastyki oraz wrażliwości estetycznej, związanej z bogactwem przyrody jesiennej. Prace dzieci: lwy z kolorowych liści, drzewko przyjaźni wykonane z odbitych rączek przedszkolaków, rysunki o tematyce jesiennej, listeczkowy album oraz sowy, które zdobią naszą salę.

Więcej zdjęć w galerii

Info i foto: U. Bochenek

Anna Wodas 2019-10-20
więcej ogłoszeń znajduje się tutaj