Strona istnieje od: 2001:09:01
Stronę odwiedziło:999741 gości.
Dzisiaj stronę odwiedziło 360 gości
Wczoraj stronę odwiedziło 170 gości

Witamy!

Nasza szkoła znajduje się w województwie dolnośląskim, na skraju Borów Dolnośląskich - jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce. Nasz powiat - Bolesławiec - znany jest w całej Europie z ceramiki (Ceramika Bolesławiecka - Bunzlauer Keramik). Tutaj także zmarł - w pogoni za Napoleonem - feldmarszałek Michaił Kutuzow. Cesarz Fryderyk postawił mu do dziś stojący obelisk.

W Nowej Wsi w jednym obiekcie znajduje się szkoła podstawowa i gimnazjum. Uczą się u nas uczniowie z kilku wiosek gminy Nowogrodziec: Zebrzydowej, Nowej Wsi, Kierżna, Parzyc, Czernej i Bieńca.


ZASTĘPSTWA

Co nowego w szkole?

Jesienna wystawa u przedszkolaków
Kolorowa jesień obdarowuje nas różnymi darami i paletą wspaniałych barw. Jesienne dary dają nam wiele zachęty do zabawy i możliwości tworzenia prac plastycznych. Przedszkolaki także dostrzegły kolory jesieni, a ich piękne prace można oglądać w naszej szkole.

 

Celem wystawy było budzenie inwencji twórczej w dziedzinie plastyki oraz wrażliwości estetycznej, związanej z bogactwem przyrody jesiennej. Prace dzieci: lwy z kolorowych liści, drzewko przyjaźni wykonane z odbitych rączek przedszkolaków, rysunki o tematyce jesiennej, listeczkowy album oraz sowy, które zdobią naszą salę.

Więcej zdjęć w galerii

Info i foto: U. Bochenek

Anna Wodas 2019-10-20
IV klasa w Centrum Kultury i Sztuki MUZA
Dnia 16.10.2019r. klasa IV obejrzała przedstawienie słowno -muzyczne „Królewna z drewna”, które jest barwną bajką, opartą na najnowszym, niepublikowanym dotąd tekście Waldemara Wolańskiego.

Bajka opowiada o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała nasza bohaterka.
Z relacji uczniów wynika, że przedstawienie bardzo się podobało.

Info i foto: I. Budzińska

Anna Wodas 2019-10-20
Dzień Edukacji Narodowej
14 października – Dzień Edukacji Narodowej – to święto nie tylko nauczycieli, ale również uczniów i pracowników związanych z oświatą.
W tym roku klasy VA i VB, wraz z wychowawcami – panią Sylwią Puzio i panią Agnieszką Sadowską przygotowały występ artystyczny, na który przybyła cała społeczność Szkoły.
 

Więcej zdjęć w galerii

Anna Wodas 2019-10-15
więcej ogłoszeń znajduje się tutaj