Strona istnieje od: 2001:09:01
Stronę odwiedziło:1911806 gości.
Dzisiaj stronę odwiedziło 5 gości
Wczoraj stronę odwiedziło 326 gości
Zmiany w planie lekcji
Przypominamy, że bieżące zmiany w planie lekcji są widoczne w planie ucznia w dzienniku elektronicznym.
W sytuacji, gdy nauczyciel wcześniej zaplanował lekcję w Teams, a z jakiegoś powodu jest nieobecny - można więc w planie sprawdzić, czy ta lekcja się odbędzie.
A.Kril 2021-02-23
Dzień Języka Ojczystego

,,A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
iż Polacy nie gęsi, iż swój język znają”.
Mikołaj Rej

Dziś w szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto, które przypada 21 lutego, ustanowiono w 1999 roku przez UNESCO. „Upamiętnia ono wydarzenia w mieście Dhace (obecnie stolica Bangladeszu), gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu zginęło podczas pokojowej demonstracji, w trakcie której domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu jednego z dwóch języków urzędowych w Bengalu Wschodnim, należącym wówczas do Pakistanu. Poza upamiętnieniem wymienionych wydarzeń, głównym przesłaniem międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur.”

Z tej okazji uczniowie klas IV – VIII podejmują wyzwania on-line przygotowane przez panią Martę Marmulę.
Zapraszamy również do ZABAWY.

W wolnej chwili zachęcamy do obejrzenia filmików z serii "Błyskawiczne dzieje polszczyzny", które powstały w ramach kampanii społecznej "Ojczysty znam, lubię, szanuję" programu Mam Gen Wolności. Każdy odcinek animacji w nietuzinkowy i innowacyjny sposób ilustruje kolejne okresy rozwoju naszego języka.

Dbałość o język to nie tylko nasze prawo, to nasz obowiązek. To obowiązek każdego, kto chce się nazywać patriotą. A przecież wszyscy chcemy nimi być…
Anna Wodas 2021-02-19
Dzień Kota
W tym tygodniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto: „Światowy Dzień Kota”. Celem tych obchodów jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.
 


Dzieci spędziły ten czas wyjątkowo. Brały udział w konkursach, zapoznały się z kocimi obyczajami i ciekawostkami dot. życia tych czworonożnych przyjaciół człowieka, wykonały maski kotów, poznały bajki i baśnie, których koty są głównymi bohaterami.
Zobaczcie sami ile było radości w tym wyjątkowym ,,KOCIM DNIU” …:)

M. Pietrzak

Anna Wodas 2021-02-19
Konkurs na maskę karnawałową

Z przyjemnością informujemy, że konkurs na maskę karnawałową został rozstrzygnięty.
Kategoria kl. O-III

I miejsce - Milan Gajewski z kl.” O”, Mateusz Kozaczuk kl. III
II miejsce - Maja Stec kl. I
III miejsce - Dominik Bochenek kl. III, Dominika Haniszewska kl. IIb
Wyróżnienie:
Łucja Zięba kl. „O”, Alicja Szpila kl. IIb, Filip Zadwórny IIa, Franciszek Witowski kl. „O”, Pola Zdunek kl. IIb, Julia Bilicz kl. III, Lena Zdunek kl. II b, Łukasz Witowski kl. IIb, Adrian Duma kl. III

Kategoria kl. IV-VI

I miejsce - Luiza Zięba kl. IV
II miejsce - Bartosz Kukawski kl. V
III miejsce - Aleksandra Nuszkaluk kl. VIb, Elżbieta Szproch kl. VIb
Wyróżnienie: Magdalena Zięba kl. VIb, Marcin Drozd kl. V, Hubert Dolecki kl. V, Dominika Kocik kl. VIb

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Prace możecie obejrzeć w przygotowanym przez organizatora – p. Martę Marmulę - filmiku.

Anna Wodas 2021-02-16
Walentynki u przedszkolaków
15 lutego 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki. Tego dnia panowała radosna atmosfera. Dzieci poznały historię tego święta, bawiły się przy muzyce i brały udział w różnych konkursach.
 


Wykonanie wielkich serc walentynkowych było głównym punktem zabawy. Na koniec każdy przedszkolak zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie.
Zobaczcie sami w galerii
Anna Wodas 2021-02-15