Strona istnieje od: 2001:09:01
Stronę odwiedziło:1103953 gości.
Dzisiaj stronę odwiedziło 366 gości
Wczoraj stronę odwiedziło 1405 gości
Komunikat Dyrektora Szkoły
Informuję, że począwszy od 16 grudnia 2019 r. do odwołania ostatni kurs autobusu po zajęciach realizowany będzie o godzinie 14.35 każdego dnia tygodnia
Oznacza to, że kurs ze środy zostaje przesunięty z godziny 15.30 na godzinę 14.35.
A.Kril 2019-12-13
W fabryce bombek
3 grudnia uczniowie klasy IV, VA i VB pod opieką pań: Sylwii Puzio, Agnieszki Sadowskiej, Beaty Walęgi i Agnieszki Kościelnej udali się na wycieczkę szkolną do Fabryki ozdób choinkowych w Złotoryi.
  


Uczniowie mieli okazję zobaczyć w jaki sposób, od podstaw powstają ozdoby choinkowe. Zobaczyliśmy jak trudną pracą jest ręczne malowanie bombek oraz mogliśmy wyposażyć się w piękne i unikatowe ozdoby. Każdy Uczeń otrzymał pamiątkową bombkę ze swoim imieniem. Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych.

W Jerzmanicach Zdroju wspięliśmy się pod Kruczą Skałę oraz poznaliśmy ciekawą legendę o Skarbku, złocie i krukach. Ponadto zwiedziliśmy Złotoryję, będącą najstarszym miastem Polski.

Info i foto: S. Puzio

Anna Wodas 2019-12-09
Szkolny konkurs plastyczny
Anna Wodas 2019-12-02
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki.
Nasi najmłodsi wykazali się świetną znajomością misiów – postaci z bajek. Kubuś Puchatek, Yogi, Baloo, Colargol, Miś Uszatek, Masza i Niedźwiedź, Gumisie… każdy znalazł coś dla siebie i mógł pokolorować ulubionego bohatera.
Wiele radości dostarczyło robienie paluszkowych pacynek, oczywiście w kształcie misiaczków.

  


Nie zabrakło również zabaw ruchowych. W tym dniu nie mogło się obejść bez zabawy „Stary niedźwiedź mocno śpi..”. Była też dyskoteka. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

  


Po harcach i swawolach przyszedł czas na lekturę. Przeczytaliśmy bajkę roztargnionym, zapominalskim misiu o małym rozumku, którego kochają nie tylko dzieci - a mianowicie o Kubusiu Puchatku.

  


Okazało się, że nasi uczniowie nie znają misia Colargola – bajki, którą z pewnością wszyscy rodzice i dziadkowie chętnie oglądali w dzieciństwie. Więc, gdy na wielkim ekranie rozpoczął się seans filmowy – to pierwszym bohaterem został właśnie Coralgol. Nie zabrakło też polskiego, klasycznego akcentu – Misia Kudłatka.
Na zakończenie było "małe co nieco" czyli pyszniutki miodek oraz żelki - misie Haribo.

Więcej zdjęć w galerii

GARŚĆ MISIOWYCH FAKTÓW

„Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.”
Źródło: www.miastodzieci.pl

Anna Wodas 2019-11-25
Komunikat

Przypominamy, że w czwartek 21 listopada o godzinie 16.30 planowane jest zebranie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.


klasa VII

W związku z nieobecnością wychowawcy zainteresowanych rodziców uczniów klasy VII zapraszamy o 16.30 na spotkanie z panią Teresą Rudzińską - dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bolesławcu. Natomiast zebranie klasowe odbędzie się po powiadomieniu przez wychowawcę w przyszłym tygodniu.

A.Kril 2019-11-19