Strona istnieje od: 2001:09:01
Stronę odwiedziło:1118555 gości.
Dzisiaj stronę odwiedziło 53 gości
Wczoraj stronę odwiedziło 334 gości
III SP w Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu
„Jaki jest pana ulubiony kolor? Czy umie pan grać w gumę? Jakie ma pan hobby? A jak pan ma na imię?...”
Jesteśmy prawie pewni, że takich pytań pan Robert Relich – Burmistrz Nowogrodźca się nie spodziewał.

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy III SP odwiedzili Urząd Miejski w Nowogrodźcu. Ugoszczeni przez gospodarza ciepłą herbatą i słodkościami, nie mieli oporów aby zadawać nawet absurdalne pytania. Uśmiech z twarzy Pana Burmistrza nie znikał. Nie zabrakło również pytań o planowane inwestycje związane z naszą szkołą i miejscowościami, w których mieszkają nasi uczniowie.
 


Pan Burmistrz oprowadził uczniów po urzędzie. Niespodziewanie , pracownicy różnych wydziałów znaleźli się pod ostrzałem pytań. Bezpośredniość i szczerość naszych dzieciaków wywoływały uśmiech na twarzach wszystkich .
Nasi uczniowie, którzy samorządności i demokracji uczą się od lat najmłodszych (uczestnicząc w wyborach do samorządu klasowego i szkolnego) mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje urząd i co leży w kompetencji samorządu gminnego.

Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali od Pana Roberta Relicha podarunki sygnowane symbolami naszej gminy. Serdeczna i wesoła atmosfera sprawiła, iż uczniowie do szkoły wrócili bardzo zadowoleni.

P.S. Chyba możemy zdradzić, że Pan Burmistrz lubi kolor biały, który kojarzy mu się m.in. z żaglami. Te z kolei nawiązują do pływania, które jest Jego hobby.

Więcej zdjęć w galerii

Anna Wodas 2020-01-17
Wieczór gier planszowych
Za nami wieczór gier planszowych dla klas I-III SP zorganizowany przez panią Magdalenę Pietrzak. Frekwencja dopisała! Aż 40 uczniów klas I-III w atmosferze zabawy i rywalizacji grało między innymi w Chińczyka, Warcaby, 5 sekund, Monopoly, UNO, Grzybobranie… O ciszy nie było mowy .
  


Dziękujemy Dominice, Roksanie, Amelii, Julii, Magdalenie, Weronice, Nadii, Alicji, Vanessie, Konstancji, Emilii – uczennicom klas VI za opiekę, pomoc i wskazówki udzielane młodszym kolegom i koleżankom.

Więcej zdjęć w galerii

Anna Wodas 2020-01-16
Wycieczka edukacyjna do Wrocławia
We wtorek 14 stycznia nasi uczniowie z klas VII i VIII byli na wycieczce edukacyjnej we Wrocławiu. Pierwszym punktem programu był udział w wykładzie połączonym z pokazem doświadczeń dotyczących elektryczności. Uczniowie mogli poznać zjawiska elekryczne wokól nas, zjawisko elektryzowania się przedmiotów, przewodniki i izolatory, pole elekrtyczne, linie pola elektrycznego, ruch ładunków, pomiar natężenia i napięcia, prawo Ohma.
  Następnie uczniowie pojechali do Muzeum Narodowego, gdzie uczesniczyli w lekcji muzealnej na temat "ABC muzeum". Uczniowie mogli podziwiać dzieła sztuki pochodzące z różnych okresów. Wszyscy dużo się nauczyli i zmeęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

Więcej zdjęć w galerii

Info i foto: A. Sadowska

Anna Wodas 2020-01-16
Komunikat

Drodzy Rodzice

W przypadku pojawienia się wszy prosimy o natychmiastową informację do szkoły lub ośrodka zdrowia. Nie należy w takiej sytuacji wysyłać dziecka do szkoły aż do czasu zakończenia leczenia.

Dodatkowe informacje można znaleźć w ośrodkach zdrowia oraz na stronach www.pokonajwszy.pwn.pl oraz problem-z-glowy.pl

A.Kril 2020-01-14
Fotograf w szkole
20 stycznia 2020 r. (poniedziałek) naszą szkołę odwiedzi fotograf. Poniżej przedstawiamy szczegółową ofertę firmy MAWI - dostępna również na plakacie w holu szkoły przy informacjach dla rodziców.

OFERTA

Przypominamy, iż za zdjęcia płacimy dopiero przy odbiorze.
Anna Wodas 2020-01-13