Strona istnieje od: 2001:09:01
Stronę odwiedziło:999741 gości.
Dzisiaj stronę odwiedziło 360 gości
Wczoraj stronę odwiedziło 170 gości
Jesienna wystawa u przedszkolaków
Kolorowa jesień obdarowuje nas różnymi darami i paletą wspaniałych barw. Jesienne dary dają nam wiele zachęty do zabawy i możliwości tworzenia prac plastycznych. Przedszkolaki także dostrzegły kolory jesieni, a ich piękne prace można oglądać w naszej szkole.

 

Celem wystawy było budzenie inwencji twórczej w dziedzinie plastyki oraz wrażliwości estetycznej, związanej z bogactwem przyrody jesiennej. Prace dzieci: lwy z kolorowych liści, drzewko przyjaźni wykonane z odbitych rączek przedszkolaków, rysunki o tematyce jesiennej, listeczkowy album oraz sowy, które zdobią naszą salę.

Więcej zdjęć w galerii

Info i foto: U. Bochenek

Anna Wodas 2019-10-20
IV klasa w Centrum Kultury i Sztuki MUZA
Dnia 16.10.2019r. klasa IV obejrzała przedstawienie słowno -muzyczne „Królewna z drewna”, które jest barwną bajką, opartą na najnowszym, niepublikowanym dotąd tekście Waldemara Wolańskiego.

Bajka opowiada o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała nasza bohaterka.
Z relacji uczniów wynika, że przedstawienie bardzo się podobało.

Info i foto: I. Budzińska

Anna Wodas 2019-10-20
Dzień Edukacji Narodowej
14 października – Dzień Edukacji Narodowej – to święto nie tylko nauczycieli, ale również uczniów i pracowników związanych z oświatą.
W tym roku klasy VA i VB, wraz z wychowawcami – panią Sylwią Puzio i panią Agnieszką Sadowską przygotowały występ artystyczny, na który przybyła cała społeczność Szkoły.
 

Więcej zdjęć w galerii

Anna Wodas 2019-10-15
Dzień Edukacji Narodowej

Anna Wodas 2019-10-13
Pasowanie na ucznia
Dnia 11 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klas pierwszych. Dzieci z klasy IA i IB wraz z wychowawcami – panią Urszulą Kril i panią Bogusławą Przewoźnik przygotowały program artystyczny dla zgromadzonych gości. Naszych najmłodszych uczniów wspomogli również koledzy i koleżanki z klasy VII.
 

Pierwszaki, w obecności całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości: Pana Roberta Relicha - Burmistrza Nowogrodźca, Pana Krzysztofa Sadowskiego - Przewodniczącego Rady Rodziców i Roberta Zdanowskiego - sołtysa Nowej Wsi, ślubowały być dobrymi, mądrymi i dzielnymi Polakami oraz uczniami. Społeczność uczniowska klas gromkimi brawami przyjęła nowych kolegów do grona uczniów a Pan Dyrektor uroczyście pasował każdego z nich na ucznia Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.
 

Po uroczystości Pan Burmistrz oraz koledzy z klas starszych podarowali pierwszakom drobne upominki. Również od rodziców dzieci dostały niespodzianki. Dzień ten uczniowie pierwszej klasy będą bardzo miło wspominać, bo był pełen emocji i radości.

Więcej zdjęć w galerii

Anna Wodas 2019-10-11